Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

2021 YILI OKUL VE BÖLÜM 1.Sİ ÖĞRENCİMİZ NURULLAH KONYALI’NIN BAŞARI HİKAYESİ

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ HEKİMHAN MEHMET EMİN SUNGUR MESLEK YÜKSEKOKULU YAPI DENETİM PROGRAMI 2021 YILI OKUL VE BÖLÜM 1.Sİ ÖĞRENCİMİZ NURULLAH KONYALI’NIN BAŞARI HİKAYESİ

2019 yılında, bölümümüzde eğitim öğretim hayatına başlayan Nurullah Konyalı;  disiplinli, çalışkan ve saygılı duruşu ile tüm hocalarının takdirini toplayan ve okuldaki özverisini 1.likle taçlandıran kıymetli bir öğrencimizdir. Meslek edinme  yolundaki sürecini şu şekilde anlatmaktadır:

“Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu Yapı Denetim Bölümünü kazandığımı öğrendiğimde  bölümden mezun olduktan sonra ne iş yapacağımı, hangi kurum ve kuruluşlarda iş imkanının olduğunu araştırdım ve araştırma sonrası aslında yapılan tüm yapılarda bizim sorumluluklarımızın çok büyük olduğunu öğrendim. Bu durum, bölüme karşı daha da çok hevesimi artırdı.

 

Derslerimiz başladı ve yapı hakkında bilmediğim çoğu şeyi öğrenmeye başladım. Bölümüm ilgimi daha da çok çekmeye başladı. Hocalarım o kadar akıcı şekilde derslerimizi anlatırlardı ki bütün derslerimizde bir dahaki hafta hemen gelsin diye sabırsızlanırdım.

Verilen araştırma ve ödevlerin üzerinde durup sürekli yeni şeyler öğrenmeye teşvik edildim. Bu o kadar eğlenceli geliyordu ki sürekli bir ilerisini araştırıyor, fikir edinmeye çalışıyordum.

Derslerimizde verilen bütün bilgileri eksiksizce yazıp not alır, haftada en az bir defa da olsa tekrar yapardım. Dersi derste anlar, anlamadığım yerleri ders esnasında sorup aklıma takılan yerleri öğrenir, yarına bırakmazdım. Vize ve final haftalarında sadece tekrar yapıp sınavlarıma girerdim.

 

Pandemi şartlarında 3 yarı dönem boyunca sürekli derslerime eksiksiz girmeye özen gösterdim. Dersleri hep takip eder, notlarımı alır,  ders dökümanlarımı eksiksiz yanımda bulundururdum. Aklıma takılan herhangi bir sorum olduğunda derste sorar, sonrasında da aklıma takılan sorularımı hocalarıma sorup eksiklerimi tamamlardım.

Boş vakitlerimde yapı ile alakalı videolar makaleler ve dergiler okuyup yeni bilgiler edinmek ayrıca hobim haline gelmişti.”

Mesleğinin değer ve öneminin farkında olan öğrencimiz, eğitim ve öğretimi süresince sürekli kendisini donatarak , mesleğini icra etmek için daha da güçlenmiştir. Programımızdan mezun olan öğrencimiz çeşitli firmalara özgeçmiş bırakarak çeşitli girişimlerde bulunarak, hocalarının da yardım ve referansı ile MEDSAN ENERJİ A.Ş. de çalışmaya başlamıştır.

Artvin’in Yusufeli İlçesi Çevreli Köyünde inşaası devam eden tek dengeli konsol köprü yapımında tekniker olarak işe başlamıştır.


220 m uzunluğunda ,dengeli konsol köprü ; ard germe sistemi ile imal edilen ve imalat teknikleri ile Türkiye’de önemli bir şantiye niteliği taşıyan, ciddi mühendislik ve teknikerlik bilgileri gerektiren  devasa bir imalattır.

Yaşamı inşa edip şekillendirmede önemli bir rol alan mesleğimiz, durmaksızın üretmeye devam edecektir. Bu yolda eğitimini başarıyla tamamlamış ve böylesine önemli bir şantiyede tekniker olarak çalışmaya başlamış öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Biz şimdi yeni başarı hikayeleri için yola koyuluyoruz…

 

TR